Gabinet terapii manualnej i kosmetyki "Chiropraktyk AS"

Chiropraktyka McTimoney-Corley’a
Co to jest chiropraktyka?
To najskuteczniejsza metoda w leczeniach bólu kręgosłupa i nie tylko. Jest rodzajem terapii manualnej opartym na dogłębnej analizie mechaniki układu ruchu i zaburzeń w nim powstających. Dzięki swej unikalnej technice, w sposób możliwie delikatny, a jednak bardzo efektywny potrafi zrównoważyć układ ruchu i zniwelować takie objawy jak bóle głowy i stawów obwodowych, bóle kręgosłupa, nerwobóle oraz wiele innych schorzeń będących wtórnie związanych z czynnościowymi zaburzeniami w narządzie ruchu. Chiropraktyka jest wykładana w wielu szkołach na świecie, istnieje zatem wiele jej odmian - od mechanistycznych opartych na bezpośrednim usprawnianiu stawów kręgosłupa i kończyn oraz przywracaniu równowagi mięśniowej, czy też odtwarzaniu prawidłowych napięć nerwów czaszkowych i obwodowych, aż do technik odruchowo oddziaływujących na aparat ruchu i cały organizm w celu pobudzenia jego wrodzonej możliwości do samoregulacji.
Dlaczego chiropraktyka?
Sześciomiesięczne wizyty kontrolne u dentysty są czymś naturalnym i dziwimy się, kiedy ktoś nie przestrzega tej ogólnie przyjętej reguły. Nasze wizyty u dentysty mają na celu utrzymanie naszego uzębienia w dobrym zdrowiu. Czyli nasze działanie jest tutaj zapobiegawcze, albo inaczej profilaktyczne.
Zęby stanowią część układu kostnego, czyli szkieletu, który jest dla nas widoczny, a poza tym piękne zdrowe zęby to połowa sukcesu naszej prezentacji zewnętrznej.W skład układu kostnego wchodzi jednak wiele innych struktur zbudowanych z tkanki kostnej, a są nimi m.in. kręgosłup, miednica, czaszka, kończyny górne i dolne, dzięki którym możemy przyjąć postawę pionową, poruszać się i co najważniejsze - normalnie żyć.
Podobnie jak regularne wizyty u dentysty zapobiegają niepotrzebnej degeneracji naszego uzębienia, tak samo opieka chiropraktyczna zapobiega degeneracji kręgosłupa i przyczynia się do optymalnego stanu zdrowia i pełnej swobody ruchu. Jest to oczywiste, że każdy chce się czuć dobrze i być w stanie robić to, co chce.
Dlatego początkowa opieka chiropraktyczna, jeżeli to jest wskazane, musi być intensywna. Opieka chiropraktyczna łączy w sobie prace nie tylko na tkance kostnej, ale również na tkance miękkiej.
W związku z tym mobilizacyjne techniki chiropraktyczne są często stosowane razem z pracą na tkance miękkiej.Po osiągnięciu dobrego stanu zdrowia, późniejsze sześciomiesięczne wizyty u chiropraktyka pomogą w utrzymaniu dobrego zdrowia. Poza tym wizyty te pozwolą na wyeliminowanie małych problemów zdrowotnych zanim staną się one wielkie!
Osoby zainteresowane dobrym zdrowiem, nie tylko w krajach Europy zachodniej, ale i w Polsce poczynając od dzieci, a kończąc na dorosłych wybierają opiekę chiropraktyczną, aby czuć się dobrze i dobrze się prezentować.
Osoby o prostych kręgosłupach trzymają się prosto, bo czują się zdrowo i tym zwracają na siebie uwagę. Poza tym styl życia z uwzględnieniem opieki chiropraktycznej zaoszczędza dużo naszego czasu i pieniędzy przez to, że pomaga nam cieszyć się dobrym zdrowiem.
Dodatkową zaletą opieki chiropraktycznej jest fakt, że jest ona dostosowana do potrzeb pacjenta, co czyni ją wyjątkowo efektywną.Chiropraktyka zajmuje się związkiem pomiędzy strukturami aparatu ruchu, głównie: miednicy, kręgosłupa i czaszki, a funkcyjnością układu nerwowego człowieka, dlatego że związek ten może mieć znaczący wpływ na odrestaurowanie i utrzymanie dobrego zdrowia. Bóle pleców, krzyża i głowy, drętwienie oraz mrowienie w kończynach górnych i dolnych oraz inne problemy zdrowotne mogą być spowodowane przez zmiany strukturalne w kręgosłupie.
Opieka chiropraktyczna dla osób w podeszłym wieku!Niewiele osób wie jak przeżywać swoją starość.
Starość nie musi być okresem rozkładu i zniedołężnienia. Indywidualnie dostosowana dieta, odżywki minerałowo-witaminowe i ruch jak dotąd były niedowartościowane, albo całkowicie pomijane jako poważne czynniki, które spowalniają i łagodzą proces starzenia się. Aktywność umysłowa ma kluczowe znaczenie dla odporności psychicznej i umiejętności radzenia sobie z dolegliwościami fizycznymi słabnącego ciała. Jest ona zasadnicza dla utrzymania pogody ducha i optymizmu życiowego. Istnieje wiele czynników, które zwiększają śmiertelność wśród osób starszych, a zaliczamy do nich: palenie papierosów, nadmierne spożycie alkoholu, zbyt mała ilość wypijanej czystej wody, oraz braki witaminowo - minerałowe w diecie.

Badania wykazują, że spadek zdolności poznawczych człowieka w wieku okołoemerytalnym związany jest z czynnikami zewnętrznymi w związku, z czym mogą zostać one wstrzymane a nawet przywrócone.Chiropraktyka analizuje proces powstawania choroby i eliminuje zaburzenia czynnościowe aparatu ruchu i narządów wewnętrznych, tj. stany, gdzie mimo braku patologii w obiektywnych badaniach lekarskich utrzymują się dolegliwości zmuszające pacjenta do przewlekłego przyjmowania leków.Jeżeli tak jest w Państwa przypadku, chiropraktyk jest najwłaściwszą osobą, do której należy zwrócić się o pomoc.Bóle krzyża. Czy z tym trzeba żyć?Bóle krzyża zaczynają gnębić coraz większą część społeczeństw wysoko rozwiniętych.
Można powiedzieć, że jest to jedna z chorób cywilizacji, a co gorsza cierpią na nią coraz młodsze osoby.Dlaczego tak się dzieje? Co robić, aby nie zostać ich ofiarą? Przez bóle krzyża rozumiemy bóle w dolnym odcinku pleców, często promieniujące do pośladków, a w ostrych przypadkach ból ten może promieniować aż do stóp. Bólowi mogą towarzyszyć parestezje nazywane przez pacjentów mrowieniem lub drętwieniem, uczucie ciepła, zimna lub pieczenia.
Brak ruchu powoduje restrykcje w naturalnym ruchu powięzi, stawów, więzadeł i itp., które są zalążkiem stanu chorobowego, na poziomie czynnościowym prowadzącym dalej do zmian strukturalnych. Restrykcje w aparacie ruchu tworzą niesymetryczne obciążenia w stawach aparatu ruchu, te z kolei powodują podrażnienie nerwu, czego wynikiem jest ból.
Co zatem zrobić, aby nie paść ofiarą bólów krzyża?Odpowiedź na to pytanie wydaje się być prosta;Jedną z najszybszych i najefektywniejszych metod na pozbycie bólów krzyża jest udanie się do lokalnego, wykwalifikowanego chiropraktyka, który wyspecjalizowanymi manipulacjami, delikatnymi i bezbolesnymi dla pacjenta, usuwa restrykcje (zablokowania) w aparacie ruchu, które były przyczyną bólu.
Jeżeli tak jest w Państwa przypadku, chiropraktyk jest najwłaściwszą osobą, do której należy zwrócić się o pomoc.Holistyczność chiropraktycznej metody McTimoney-Corley’aUnikalność chiropraktyki McTimoney-Corley’a leży w jej holistycznym podejściu do zdrowia chorego.
Chiropraktyka ta rozpoznaje, że dolegliwości prezentowane przez chorego są zaledwie czubkiem góry lodowej. Dlatego też, będąc gałęzią medycyny manualnej uważa za mało skuteczne koncentrowanie się tylko na kręgosłupie chorego w celu przywrócenia optymalnego zdrowia chorego.Holistyczność chiropraktyki McTimoney-Corley’a widoczna jest w fakcie, że nie tylko usprawnia ona cały układ ruchu, przywraca optymalne unerwienie narządów człowieka, ale również redukuje napięcie psychiczne chorego, co pozwala mi zaproponować, że oddziałuje ona, może lepiej byłoby powiedzieć: synchronizuje się ze spójnością organizmu.

Potwierdzeniem powyższego stwierdzenia jest fakt, że po usprawnianiu narządu ruchu chiropraktyką McTimoney-Corley’a chory odczuwa całkowite odprężenie oraz odczuwa wewnętrzną siłę do utrzymania prawidłowej postawy ciała.
Cały zabieg trwa godzinę.
...

Kreator stron www - przetestuj!